AktüelDünyaABD’de polis bir siyahı arkasından yedi kere vurdu

ABD'de polisin son siyah kurbanı Jacob Blake oldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 24, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

ABD’de polisin son siyah kurbanı Jacob Blake oldu. Wisconsin eyaletinin Kenosha kentinde yaşanan olayda polis, Jacob Blake isimli kişi arabaya binmeye çalışırken arkasından yedi el ateş etti. Komşuları bu sırada Blake’in çocuklarının arabada olduğunu söyledi.

 Amerika Birleşik Devletleri’nde polis bir siyah vatandaşa daha silahlı saldırıda bulundu. Wisconsin eyaletinin Kenosha kentinde yaşanan olayda polis isminin Jacob Blake olduğu öğrenilen kişinin arkasından yedi el ateş etti.

Polis merkezi tarafından yapılan açıklamada polisin bölgeye yaşanan şiddet ile ilgili bir ihbar üzerine gittiği belirtildi. Kenosha News, komşulardan en az altı tanesinin Blake’in iki kadın arasındaki kavgayı bölmeye çalıştığını aktardığını söyledi.

Bir aile üyesi ise Milwaukee’nin WTMJ-TV’sine yaptığı açıklamada polisler babalarını vurduğunda Blake’in üç çocuğunun da araçta olduğunu söyledi.

Vurulma anı görüntülendi

Pazar günü sosyal medyada yayılan vurulma anına ait videoda iki polisin Blake ile tartışmaya girdiği bunun üzerine de Blake’in arkasını dönerek arabasına girmeye çalıştığı görüntüleniyor.

Bunun üzerine polislerden biri Blake’i durdurmaya çalışırken arkasından yakın mesafede yedi kez silahını ateşliyor. Video arabadan gelen korna sesi ve komşuların çığlıkları ile devam ediyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık