DünyakoronavirusABD’de Omicron rekoru: Tek günde yarım milyona yakın vaka

Covid-19 salgının ağır seyrettiği Amerika Birleşik Devletleri’nde dün 441 bin 278 vaka artışıyla pandemideki en üst sayıya ulaşıldığı belirtildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 29, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) kayıtlarına göre, dün 441 bin 278 yeni Covid-19 vakasıyla en yüksek rakam görüldü.

ABD’nin New York kentinde vakaların yüzde 90’ında Omicron varyantın görüldüğü aktarıldı. Bu verilerle, ocak ayında görülen 294 bin 15 vaka sayısının aşıldığına dikkat çekildi.

Ülkede, Omicron varyantına bağlı olarak artışa geçen vakaların son 7 günlük ortalamasının 240 bin civarında seyrettiği belirtildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık