AktüelDünyaABD’de binlerce kadın Trump’ın politikalarına karşı sokağa çıktı

ABD’de binlerce kadın, Başkan Donald Trump’ın politikalarına karşı sokağa çıktı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 20, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

ABD’de Başkan Trump’ın politikalarını eleştiren kadınlar 4. Kadın Yürüyüşü’nü düzenledi.

ABD’de binlerce kadın, Başkan Donald Trump’ın politikalarına karşı sokağa çıktı.

Trump’ın başkan seçildiği 2017 yılından itibaren her yıl düzenli olarak yapılan “Kadınlar Yürüyüşü”nün 4’üncüsü Washington ile New York’un da aralarında bulunduğu çeşitli kentlerde gerçekleştirildi.

Taşıdıkları pankartlar ve attıkları sloganlarla Trump’a tepkilerini dile getiren kadınlar, Trump’ın başta göçmenlik ve cinsiyet eşitliği alanında olmak üzere çeşitli politikalarını eleştirdi.

Washington’da kongre binası ile Beyaz Saray arasında kalan Freedom Plaza’da toplanan eylemciler buradan Beyaz Saray’a kadar yürüyerek eylemlerini sürdürdü.

USA: Thousands join fourth Women”s March through Washington DC

Subscribe to our channel! rupt.ly/subscribe Thousands of female activists from across the United States gathered in Washington DC for the fourth annual Women’s March on Saturday. A performance of a viral Chilean anti-femicide flashmob ‘The rapist is you’ took place at the event, with marchers condemning the immigration and abortion policies pursued by US President Donald Trump’s administration.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık