PolitikaABD’de Anti Trump Protestoları Artarak Devam Ederken Trump’tan Geri Adım-Video

Donald Trump’ın başkanlık seçimlerini kazanmasının ardından ABD genelinde başlayan protestolar devam ediyor. Trump, ülke çapındaki gösterilerin Oregon’da şiddete dönüşmesinin ardından eleştirdiği protestoculara övgüde bulunarak, “Protestocu küçük grupların bu ülkeye olan tutkusuna bayılıyorum. Hepimiz bir araya gelip ülkemizle gurur duyacağız” mesajı verdi. ABD’nin batı yakasında ‘Demokratların kalesi’ olarak nitelenen Oregon eyaletinin Portland kentinde, 4 binden fazla kişinin katıldığı Trump karşıtı gösteriler bir süre sonra şiddete dönüştü. Raw: Police, Protesters Clash in Portland Portland, Oregon police fired rubber...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 12, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Donald Trump’ın başkanlık seçimlerini kazanmasının ardından ABD genelinde başlayan protestolar devam ediyor.

Trump, ülke çapındaki gösterilerin Oregon’da şiddete dönüşmesinin ardından eleştirdiği protestoculara övgüde bulunarak, “Protestocu küçük grupların bu ülkeye olan tutkusuna bayılıyorum. Hepimiz bir araya gelip ülkemizle gurur duyacağız” mesajı verdi.

ABD’nin batı yakasında ‘Demokratların kalesi’ olarak nitelenen Oregon eyaletinin Portland kentinde, 4 binden fazla kişinin katıldığı Trump karşıtı gösteriler bir süre sonra şiddete dönüştü.

Raw: Police, Protesters Clash in Portland

Portland, Oregon police fired rubber baton rounds into a small crowd of remaining protesters that refused to disperse after an anti-Donald Trump demonstration. Some people were arrested. (Nov. 11) Subscribe for more Breaking News: http://smarturl.it/AssociatedPress Get updates and more Breaking News here: http://smarturl.it/APBreakingNews The Associated Press is the essential global news network, delivering fast, unbiased news from every corner of the world to all media platforms and formats.

Çevredeki iş yerlerinin ve arabaların camlarını kıran, çöpleri yakan protestoculara polis biber gazı ile müdahale etti. Olaylar sırasında 26 kişi gözaltına alındı.

Portland, Oregon Police Try to Disperse Protesters

Portland, Oregon police used flash-bangs some sort of smoke or tear gas to force people to disperse, after anti-Trump protests turned violent on Thursday night. (Nov. 11) Subscribe for more Breaking News: http://smarturl.it/AssociatedPress Get updates and more Breaking News here: http://smarturl.it/APBreakingNews The Associated Press is the essential global news network, delivering fast, unbiased news from every corner of the world to all media platforms and formats.

Protestoların başlamasının ardından medyayı ‘ABD’deki Trump karşıtı gösterileri kışkırtmakla’ suçlayan ve protestocuları eleştiren Trump, gösterilerin Oregon’da şiddete dönüşmesinin ardından geri adım attı.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Protestocu küçük grupların bu ülkeye olan tutkusuna bayılıyorum. Hepimiz bir araya gelip ülkemizle gurur duyacağız” dedi.

Donald J. Trump on Twitter

Love the fact that the small groups of protesters last night have passion for our great country. We will all come together and be proud!


Göstericiler ise Trump’ın göçmen karşıtı, ırkçı, cinsiyetçi söylemleri ve politikalarından duydukları endişeyi göstermek için eylemlerini sürdüreceklerini belirtiyor.

Raw: Riot at Portland, Oregon Anti-Trump Protest

Multiple news outlets report that Portland, Oregon police detained several people at an anti-Trump protest turned riot after protesters broke out the windows of businesses and started a dumpster fire in Portland’s downtown Pearl District. (Nov.

Los Angeles’ta 185 Trump karşıtı gösterici gözaltına alındı

Los Angeles eyaletinde ise düzenlenen Trump karşıtı protestolarda 185 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Anti-Trump protesters swarm downtown L.A. for third night

November 10th 2016, Hundreds of people flooded the streets of downtown Los Angeles on Thursday and marched to City Hall and the Staples Center, marking the third night of demonstrations against the election of Donald Trump. Filmed by GuangLi Zhu, Carolina Sosa Contact us: [email protected]

Yerel kaynakların aktardığına göre eylemlerin ilk başta ‘barışçıl’ olduğunu belirten Los Angeles polisi, kalabalığın sonrasında çevredeki binalara grafiti yaptığını, şişe fırlattığını ve havai fişek patlattığını belirtti.

Eylemcilerin çevreye zarar vermesi üzerine 185 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Öte yandan New York’da da gösteriler devam etti…

Raw: Second Night of NYC Anti-Trump Protests

For a second night in New York City, hundreds of protesters spoke out against President-elect Donald Trump. (Nov. 11) Subscribe for more Breaking News: http://smarturl.it/AssociatedPress Get updates and more Breaking News here: http://smarturl.it/APBreakingNews The Associated Press is the essential global news network, delivering fast, unbiased news from every corner of the world to all media platforms and formats.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık