AktüelDünyaABD Temsilciler Meclisi’nden tarihi hintkeneviri oylaması

ABD Temsilciler Meclisi federal düzeyde esrarın suç olmaktan çıkarılması için oy verdi. Tasarı, 228 evet, 164 hayır oyuyla kabul edildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 5, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

ABD Temsilciler Meclisi esrarın federal düzeyde suç olmaktan çıkarılması için oy verdi. Tasarı, 228 evet, 164 hayır oyuyla kabul edildi.

Amerikan Meclisi, marihuanayı federal düzeyde suç olmaktan çıkarmak ve geçmiş mahkumiyetleri silmek için bir süreç oluşturmak için düzenlenen tasarıyı Cuma günü kabul etti.

Demokratlar liderliğindeki meclis 228-164 oyla yasayı onayladı. Karar, ABD Meclisi’nin keneviri Federal Kontrollü Maddeler Yasası’ndan çıkarmak için ilk kez oy kullanması bakımından tarihi bir öneme sahip… Mevzuat ayrıca, onlarca yıllık federal uyuşturucu yasalarının uygulanmasından orantısız bir şekilde zarar görmüş insanlar da dahil olmak üzere yasal marihuana işinde girişimciliği artırmaya yönelik hükümler de içeriyor.

Yasa şimdi, büyük olasılıkla yoğun Cumhuriyetçi engellerle karşılaşacağı Senato’ya gidecek. Gallup tarafından Kasım ayında yayınlanan bir ankete göre, Amerikalı yetişkinlerin% 68’i esrarın yasallaştırılmasını destekliyor. 2020 Seçim Günü’nde Arizona, Montana, Mississippi, New Jersey ve Güney Dakota’daki seçmenlerin tümü, hintkenevirinin yasallaştırılmasına yönelik önlemleri onayladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık