AktüelDünya“ABD Suriye’yi bölmek istiyor”

“Suriye'deki istikrarsızlığın ve çatışmanın devam etmesinin temel nedenlerinden birinin ülkedeki yasadışı ABD varlığı olduğunu hatırlatıyorum”
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 15, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, RT Arabic televizyonuna yaptığı açıklamasında, “Suriye’deki istikrarsızlığın ve çatışmanın devam etmesinin temel nedenlerinden birinin ülkedeki yasadışı ABD varlığı olduğunu hatırlatıyorum” ifadesini kullandı.

“Cephaneliklerinde, fiilen Suriye’yi bölme senaryosunun olduğunu düşünüyorum” diyen Rus diplomat, “Biz buna karşıyız ve BM Güvenlik Konseyi’nin Suriye’nin toprak bütünlüğünü teyit eden mevcut kararları doğrultusunda hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

Afganistan’daki durumu değerlendiren Ryabkov, “Afganistan’daki durum kökten değişti. Görevimiz, çıkarlarımızı yansıtacak dengeli bir politika izlemek. Bu çıkarlar arasında, sınırlarımızın ve Orta Asya ile genel olarak bölgedeki müttefiklerimizin sınırlarının güvenliğini sağlamak” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık