AktüelDünyaABD Donanması, Avrupa’da görevli olan 6. Filo’ya 4 gemi gönderiyor

ABD, Rusya-Ukrayna geriliminin arttığı bir dönemde, Avrupa'da görev yapan 6. Filo'ya 4 muhrip gönderildiğini açıkladı.
Gazedda KıbrısŞubat 11, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

ABD Donanması, Rusya ve Ukrayna arasındaki geriliminin tırmanması üzerine görev bölgesi Avrupa olan 6. filoya 4 muhrip gemi gönderdiği duyurdu.

ABD Deniz Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, “ABD Donanması muhripleri USS Sullivans (DDG 68), USS Gonzalez (DDG 66), USS Donald Cook (DDG 75) ve USS Mitscher (DDG 57) Avrupa operasyon bölgesinde faaliyet gösterecek. Görevleri boyunca, ABD 6. Filosu’nu ve NATO müttefiklerimizi desteklemek için bir dizi donanma faaliyetine katılacaklar” ifadelerine yer verildi.

Gemilerin, Virginia’nın Norfolk Limanı ile Florida’nın Mayport Limanı’ndan ayrıldığı aktarılan açıklamada, konuşlandırmaların Rusya’nın atacağı herhangi bir adıma karşı olmadığını ancak 6. Filo’ya “ek esneklik sağlamak için” yapıldığı belirtildi.

ABD’nin Harry S. Truman uçak gemisi görev grubu Neptune Strike-22 tatbikatı amacıyla Akdeniz’de konuşlu bulunuyor. Neptune Strike-22 tatbikatı 4 Şubat’ta bitmişti. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık