AktüelMüzakerelerABD Büyükelçiliği: Çözüm İçin En İyi Fırsat Şimdi

ABD Lefkoşa Büyükelçiliği sözcüsü, ABD`nin, bir çözüm elde etmek için şimdi en iyi fırsat olduğuna inandığını ve her iki lidere istemeleri durumunda yardımcı olmaya hazır olduğu söyledi. ABD hükümeti sözcüsü de, Kıbrıs’ta çözüm çabalarını desteklemeye devam ettiklerini, liderlerin nasıl ilerleyeceklerini düşünmeleri amacıyla Kıbrıs`a geri döndüklerini bildiklerini söyledi. KİRBY Mont Pelerin`deki gelişmeleri değerlendirmesi istenilen State Department Sözcüsü John Kirby, ABD’nin, BM tarafından desteklenen ve İsviçre`de yapılan müzakerelerin dün kesildiğini ve liderlerin, nasıl ilerleyeceklerini düşünmeleri amacıyla Kıbrıs`a...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 23, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

ABD Lefkoşa Büyükelçiliği sözcüsü, ABD`nin, bir çözüm elde etmek için şimdi en iyi fırsat olduğuna inandığını ve her iki lidere istemeleri durumunda yardımcı olmaya hazır olduğu söyledi.

ABD hükümeti sözcüsü de, Kıbrıs’ta çözüm çabalarını desteklemeye devam ettiklerini, liderlerin nasıl ilerleyeceklerini düşünmeleri amacıyla Kıbrıs`a geri döndüklerini bildiklerini söyledi.

KİRBY

Mont Pelerin`deki gelişmeleri değerlendirmesi istenilen State Department Sözcüsü John Kirby, ABD’nin, BM tarafından desteklenen ve İsviçre`de yapılan müzakerelerin dün kesildiğini ve liderlerin, nasıl ilerleyeceklerini düşünmeleri amacıyla Kıbrıs`a geri döndüklerini bildiğini söyledi.

“ABD, BM Genel Sekreteri Özel Danışmanı Espen Barth Eide`nin desteğiyle devam eden müzakere sürecini desteklemeye devam ediyor. Bu yıl, iki lider tarafından kaydedilen ilerlemeden çok memnunuz. Adanın iki bölgeli, iki toplumlu federal bir çatı altında birleşmesini sağlayacak, hem tüm Kıbrıs halkının hem de tüm bölgenin yararına olacak bütünsel bir çözüm bulunması çabalarını destekliyoruz”.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Johnathan Cohen`in Kıbrıs`a olası ziyareti konusunda şu ana kadar henüz bir bilgisi olmadığını duyurdu.

ABD Büyükelçiliği Sözcüsü: Çözüm için en iyi fırsat şimdi

Öte yandan Mont Pelerin`de başarısızlıkla sonuçlanan görüşmeleri değerlendirmesi istenen ABD Lefkoşa Büyükelçiliği sözcüsü, ABD`nin, bir çözüm elde etmek için şimdi en iyi fırsat olduğuna inandığını ve her iki lidere istemeleri durumunda yardımcı olmaya hazır olduğu söyledi.

Sözcü, ABD`nin, BM’nin yardımıyla, tüm Kıbrıslıların umutlarını gerçekleştirmek ve adil ve kalıcı bir çözüm bulunması için, Kıbrıslılar ve iki lider tarafından ilerleten çabaları desteklemeye devam ettiğini kaydetti.

“Bu yıl iki lider arasında kaydedilen ilerlemeden çok memnunuz. Adanın yeniden birleşmesi yönünde çalışmalarını ümit ediyoruz”

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık