AktüelDünyaABD Başkanı Biden gazeteciye küfretti

Doocy’e ‘aptal’, diyip ardından da cinsiyetçi küfür etti.
Gazedda KıbrısOcak 25, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

ABD Başkanı Biden, basın toplantısında Fox News muhabiri Peter Doocy’e küfretti.

Gazete Karınca’da yer alan habere göre ABD Başkanı Joe Biden, tüketicilerin yüksek fiyatlarla başa çıkmasına yardımcı olmak için düzenlemeleri değiştirmeye ve yasaları uygulamaya odaklanan Rekabet Konseyi toplantısının ardından Beyaz Saray’da gazetecilerle buluştu.

Burada Biden’a sorular yönelten gazetecilerden Fox News muhabiri Peter Doocy, ABD Başkanı’na ülkedeki enflasyonun son 40 yılın zirvesinde olduğunu belirterek Biden’ın itibarını zedelediğini söyledi.

Doocy, Biden’a “Enflasyonun ara seçimler öncesinde siyasi bir sorumluluk olduğunu düşünüyor musunuz?” diye sordu. Biden da alaycı bir tavırla, “Enflasyon harika tabii, daha fazla enflasyon olsun” dedi ve Doocy’e ‘aptal’, diyip ardından da cinsiyetçi küfür etti.

Beyaz Saray canlı yayın akışındaki bu anlar daha sonra yayından çıkarıldı ancak o anlar saniye saniye kayıt altında alındı.

Videonun sosyal medyada paylaşılması üzerine Biden’a tepki geldi.

Biden özür diledi

Yaşananlara dair konuşan Doocy ise ‘Tepkim gecikti çünkü gördüğünüz gibi Beyaz Saray çalışanları o esnada bizi dışarı çıkarıyorlardı. Daha sonra birisi ‘Hey, başkanın senin hakkında dediğini duydun mu?’ dedi. Hayır dedim, ve ne dediğini sordum” diye konuştu.

Yaşanan olaydan yaklaşık bir saat sonra Biden’ın kendisini aradığını belirten gazeteci, Biden’ın kendisine ‘bu kişisel bir şey değildi dostum’ dediğini söyledi.

Öte yandan geçen hafta düzenlediği basın toplantısında Biden, Doocy’ye alaycı bir tavırla, “Bana her zaman en güzel soruları soruyorsun” dedi. Doocy, “Sizin hakkınızda her şeyi araştırdığım bir dosyam var” diye yanıtladı. Biden ise, “Bunu biliyorum. Benim için çok anlamlı değil. Ateş et” karşılığını verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık