PolitikaABD Askeri Birliklerinin Polonya’ya Sevkiyatına Başlandı

ABD ordusunun NATO kararı kapsamında Doğu Avrupa’ya göndereceği askeri birlikler karadan Polonya’ya doğru yola çıkarıldı. ANF’nin haberine göre ABD ordusuna ait askeri araç ve teçizatları taşıyan nakliye gemileri Bremerhaven Limanı’na ulaşırken, kara ve demiryoluyla Polonya’ya sevkiyatına başlanacak. ABD yönetiminin geçtiğimiz Ekim ayında aldığı kararla ‘Atlantic Resolve’ adlı operasyon kapsamında ek bir tugayın Doğu Avrupa’ya gönderileceği duyurulmuştu. Polonya’ya gönderilecek askerler daha sonra Baltık ülkeleri ile Romanya ve Bulgaristan’a sevk edilecekler. NATO kapsamında yapılan sevkiyat, on yıllardan sonra...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 7, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

ABD ordusunun NATO kararı kapsamında Doğu Avrupa’ya göndereceği askeri birlikler karadan Polonya’ya doğru yola çıkarıldı.

ANF’nin haberine göre ABD ordusuna ait askeri araç ve teçizatları taşıyan nakliye gemileri Bremerhaven Limanı’na ulaşırken, kara ve demiryoluyla Polonya’ya sevkiyatına başlanacak.

ABD yönetiminin geçtiğimiz Ekim ayında aldığı kararla ‘Atlantic Resolve’ adlı operasyon kapsamında ek bir tugayın Doğu Avrupa’ya gönderileceği duyurulmuştu. Polonya’ya gönderilecek askerler daha sonra Baltık ülkeleri ile Romanya ve Bulgaristan’a sevk edilecekler.

NATO kapsamında yapılan sevkiyat, on yıllardan sonra ilk kez Almanya topraklarında ABD askeri araçlarının geçecek olması nedeniyle tartışma yaratmıştı.

Polonya’ya çok sayıda tank ve zırhlı aracın da aralarında olduğu 2 bin 500 kadar askeri aracın sevkiyatı için 900 kadar tren vagonu tahsil edildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık