AktüelkoronavirusAB ülkeleri arasında virüse karşı ortak mücadele

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nicos Anastasiades, salı akşamı telekonferans yoluyla olağanüstü Avrupa Konseyi toplantısına katıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 18, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nicos Anastasiades, salı akşamı telekonferans yoluyla olağanüstü Avrupa Konseyi toplantısına katıldı. Üye ülkelerin liderleri toplantıda, Koronavirüsü (COVID-19) ile nasıl mücadele edileceğini görüşmeye devam ettiler.
 
Hükmet Sözcüsü Kyriacos Koushos, tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, liderler koordineli çalışma ve dayanışmaya yönelik ortak isteklerini dile getirdi.
 
Koushos, Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel’in girişimiyle telekonferansla ikinci kez bir araya gelinen toplantıya katılanların, Avrupa’daki durumu, her üye ülkede uygulamada olan önlemleri ve yayılmaya devam eden COVID-19’le ilgili ihtiyaçları görüştüklerini belirtti.
 
Toplantıda, yayılmakta olan koronavirüsle mücadele için ortak tedbirler, salgının mali ve sosyal etkileri, ayrıca özellikle tıbbi ihtiyaçlar ve diğer gerekli ürünler ele alındı. 
 
Avrupa Birliği üyesi ülkelerin liderleri, telekonferans yoluyla görüşmeye devam etme kararı aldı; virüsle mücadele için koordinasyon ve dayanışmaya yönelik ortak istekliliklerini vurguladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft