koronavirusAB ile Pfizer/BioNTech arasında 1.8 milyar dozluk aşı anlaşması imzalandı

AB, Pfizer/BioNTech ile ilave 1 milyar 800 milyon doz Covid-19 aşısı alınması için anlaşma imzaladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 9, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

vrupa Birliği (AB), Pfizer/BioNTech ile 1 milyar 800 milyon doz ilave Covid-19 aşısı alınması konusunda anlaşma sağladı. AB Komisyonu Ursula von der Leyen, 900 milyon doz korona virüsü aşısı ve 900 milyonluk opsiyonel ek tedarik için anlaşma imzalandığını duyurdu. 

Von der Leyen, Twitter paylaşımında “AB Komisyonu’nun 2021-2023 dönemi için BioNTech ve Pfizer ile 900 milyon doz (+900 milyon opsiyonlu) garantili sözleşmeyi onayladığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

AB’nin bugüne kadar opsiyonlar dahil olmak üzere Pfizer/BioNTech’le 600 milyon, AstraZeneca’yla 400 milyon, Sanofi-GSK ile 300 milyon, Johnson & Johnson şirketiyle 400 milyon, CureVac ile 405 milyon, Moderna’yla 460 milyon dozluk sözleşmeleri bulunuyor.  

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık