AktüelMüzakerelerAB Cenevre’ye Gözlemci Olarak Katılacak | #ConferenceOnCyprus

Avrupa Komisyonu’nun Basın Sözcüsü Margaritis Schinas,  Avrupa Birliği’nin Kıbrıs sorunuyla ilgili Cenevre’de yapılan görüşmelere gözlemci olarak katılması için davet edildiğini; ancak AB’nin rolünün belirleyici bir rol olduğunu ve olmaya devam edeceğini söyledi. Schinas, Brüksel’de düzenlenen basın toplantısı sırasında Kıbrıs Haber Ajansı muhabirinin ilgili sorusuna “Avrupa Birliği müzakerelere gözlemci olarak katılıyor. Bu açık ve nettir. Ancak katılmamız için neden ise: Başkan Juncker hem Anastasiadis hem de Akıncı ile sürekli temas içinde bulunuyor, Avrupa Konseyi bize açık...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 9, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa Komisyonu’nun Basın Sözcüsü Margaritis Schinas,  Avrupa Birliği’nin Kıbrıs sorunuyla ilgili Cenevre’de yapılan görüşmelere gözlemci olarak katılması için davet edildiğini; ancak AB’nin rolünün belirleyici bir rol olduğunu ve olmaya devam edeceğini söyledi.

Schinas, Brüksel’de düzenlenen basın toplantısı sırasında Kıbrıs Haber Ajansı muhabirinin ilgili sorusuna “Avrupa Birliği müzakerelere gözlemci olarak katılıyor. Bu açık ve nettir. Ancak katılmamız için neden ise: Başkan Juncker hem Anastasiadis hem de Akıncı ile sürekli temas içinde bulunuyor, Avrupa Konseyi bize açık ve net bir şekilde bir talimat verdi ve bunun için orada bulunmamızın parametreler biliniyor” yanıtını verdi.

Güvenlik ve garantörler konusu ile ilgili başka bir soruya Margaritis Schinas, “müzakerelerin gündemine girmeyeceğiz, garantiler ve güvenlik konusu Cenevre’de ele alınacak” şeklinde yanıt verdi.

Avrupa Komisyonu’nun Basın Sözcüsü, “Bırakalım iki tarafı çalışsın, Birleşmiş Milletler orada olacak ve umarız süreç başarılı olacak” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık