AktüelGazedda'nın GündemiAA’ya verdiği röportajın ardından Özel Kalem Müdürlüğü’ne atandı

Geçtiğimiz gün Anadolu Ajansı’na iki devletli çözüm için röportaj veren Mustafa Çaluda, Meclis Özel Kalem Müdürlüğü’ne atandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 5, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Geçtiğimiz gün Anadolu Ajansı’na iki devletli çözüm için röportaj veren Mustafa Çaluda, Meclis Özel Kalem Müdürlüğü’ne atandı.

Anadolu Ajansı’nın Cenevre’deki görüşmeler sırasında yaptığı iki devletli çözüm röportajındaki öğrencilerden biri olan Mustafa Çaluda, Cumhuriyet Meclisi Özel Kalem Müdürlüğüne Mustafa Çaluda atandı.

Mustafa Çaluda, AA’ya verdiği röportajda, “İki devletli çözüm artık zamanı gelmiş bir düşünce ve tezdir. Ana vatan Türkiye’nin iki devletli çözümü daha da açıktan savunması bizi oldukça mutlu etmektedir. Kıbrıs’ta tek nihai çözüm, iki devletli çözümdür diye düşünmekteyim” ifadesini kullanmıştı.

Mustafa Çaluda’nın, dokunulmazlığı kaldırılan ve yurt dışına çıkışı yasaklanan Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Aytaç Çaluda’nın oğlu olması da dikkat çekti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık