Kültür9. Uluslarası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivalinde 14 Film

Sekiz yıldır adanın kuzeyinde düzenlenen ve bu yıl dokuzuncu kez perdelerini açacak olan Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali başlıyor. 7-17 Kasım tarihlerinde, 19:30’da gerçekleşecek film gösterimlerine Gönyeli Belediyesi yanı sıra, Girne Leymosun Kültür Evi, AF-SA Lokali, GÜKAD Lokali, DAÜ Mavi Salon ve Lefke Belediyesi Sinema Salonu ev sahipliği yaparken Cumartesi gösterilecek çocuk filminde Arabhamet Kültür Evi kapılarını çocuklar için açacak. Festivalin organizasyon komitesinden yapılan açıklama şöyle: 2007 yılından beri devam eden Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 4, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sekiz yıldır adanın kuzeyinde düzenlenen ve bu yıl dokuzuncu kez perdelerini açacak olan Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali başlıyor. 7-17 Kasım tarihlerinde, 19:30’da gerçekleşecek film gösterimlerine Gönyeli Belediyesi yanı sıra, Girne Leymosun Kültür Evi, AF-SA Lokali, GÜKAD Lokali, DAÜ Mavi Salon ve Lefke Belediyesi Sinema Salonu ev sahipliği yaparken Cumartesi gösterilecek çocuk filminde Arabhamet Kültür Evi kapılarını çocuklar için açacak.

Festivalin organizasyon komitesinden yapılan açıklama şöyle:

2007 yılından beri devam eden Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali, bu yıl 9. kez perdelerini açmaya hazırlanıyor. Festival, sayısı her geçen yıl artan sendikaların/örgütlerin katılımıyla daha da büyümekte, güçlenmekte. Bu yıl 22 organizatör ve 2 destekleyen tarafından düzenlenen festivalde, örgütsüz gönüllüler de emek veriyor. Sanatın değerinin para ile ölçülemeyeceğini vurgulayarak, Dünya halklarının ve emekçilerinin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini perdeye yansıtmaya hazırlanan festivalde tüm gösterimler biletsiz ve ücretsiz olarak izlenebilecektir.
Açılış gecesinde, “İçimizdeki Düşmanlar” belgeseliyle başlayacak festival, “Çoban Ateşlerinin Yandığı yerde Kavel’de” , “Su Haktır”, “Kısa Filmler”, “Gezi’nin Ruhu”, “Toz Bezi”, “Kadın Emekçiler”, “Bir Böceğin Yaşamı”, “Ölümcül Moda” ve “BES Belgeseli” filmleri ile devam ederken, son gecesinde “Gözyaşı Yolu” belgeseli gösterimi ile son bulacak.

iff

Festivalin bu yılki sloganı “Güvencesizliğe Seyirci Kalma”. Festival sizleri ülkemiz üzerinde oynanan emperyalist oyunlara, çalışanların sömürülen emeğine, geleceği belirsiz çocuklara, hayat garantisi olmadan çalışan emekçilere, “Güvencesizliğe Seyirci Kalmamaya davet ediyor.

Katılımın ücretsiz ve biletsiz olacağı festival ile ilgili tüm duyurulara www.iffkibris.org adresinden ulaşılabilir. Filmlerle ilgili bilgilerin ve festival programının detaylarına ulaşabileceğiniz internet sitesi, festival ile ilgili görseller ve tanıtım videolarını da içermektedir.

İzleyenlerin, her filmde kendinden bir şeyler bulacağı festival tüm halka açıktır.

Emek sömürüsüne, ötekileştirmeye, sendikasız ve güvencesiz çalışmaya, GÜVENCESİZLİĞE SEYİRCİ KALMA

DÜZENLEYENLER

Akdoğan Fikir Sanat Atölyesi (AFSA), Alevi Kültür Merkezi, Baraka Kültür Merkezi, Biyologlar Derneği, BASIN-SEN, BES, ÇAĞ-SEN, DAÜ BİR-SEN, DAÜ-SEN, DEV-İŞ, EL-SEN, GÜÇ-SEN, GÜKAD, Kıbrıs Pir Sultan, KOOP-SEN, KTAMS, KTMMOB, KTOEÖS, KTÖS, KTTB, TEL-SEN, TIP-İŞ, Festival gönüllüleri.

DESTEKLEYENLER

Radyo Mayıs, Radyo Sim

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık