AktüelManşetMüzikYaşam80’lere dönüş: Yıllar sonra ilk kez kasetçalar üretildi

Plak yeniden piyasaya tutundu ama kasette aynı şey olmaz diyenleri yeniden düşünmeye sevk edecek haber yarım yüzyıldan fazladır radyo, pikap ve kasetçalar üreten Crosley‘den geldi. 80’li yılların TV yapımlarında, filmlerde, modada ve dekorasyonda yeniden gündeme gelmesiyle yeni kuşak müzikseverlerin de radarına giren kasetler, her ne kadar henüz plak kadar talep görmese de, raflarda kalıcı olma yolunda ilerliyor. Özellikle Urban Outfitters ve HMV gibi zincir mağazaların tedarikçisi olan Amerikalı üretici iki yeni kasetçalar modeli CT100 ve CT200’ü...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 19, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Plak yeniden piyasaya tutundu ama kasette aynı şey olmaz diyenleri yeniden düşünmeye sevk edecek haber yarım yüzyıldan fazladır radyo, pikap ve kasetçalar üreten Crosley‘den geldi.

80’li yılların TV yapımlarında, filmlerde, modada ve dekorasyonda yeniden gündeme gelmesiyle yeni kuşak müzikseverlerin de radarına giren kasetler, her ne kadar henüz plak kadar talep görmese de, raflarda kalıcı olma yolunda ilerliyor. Özellikle Urban Outfitters ve HMV gibi zincir mağazaların tedarikçisi olan Amerikalı üretici iki yeni kasetçalar modeli CT100 ve CT200’ü piyasaya sürdü.

80’li yıllardan fırlamış gibi görünen cihazlarda mono kasetçalar ve AM/FM radio dışında günümüze ait USB ve SD girişleri de bulunuyor. $59,95 ve $69,95 fiyatla satışa sunulan modellerin piyasada öncü olup olmayacağını ise talep belirleyecek. ilgilenen ve incelemek isteyenler için ilgili link burada.

Shop Radios | Crosley Radio

Shop our cool modern radios inspired by old school vintage styling. Our radios won’t disappoint on quality of sound or eye appeal.

Kaynak:

80’lere dönüyoruz! Yıllar sonra üretilen ilk kasetçalar piyasada…

Plak yeniden piyasaya tutundu ama kasette aynı şey olmaz diyenleri yeniden düşünmeye sevk edecek haber yarım yüzyıldan fazladır radyo, pikap ve kasetçalar üreten Crosley ‘den geldi. 80’li yılların TV yapımlarında, filmlerde, modada ve dekorasyonda yeniden gündeme gelmesiyle yeni kuşak müzikseverlerin de radarına giren kasetler, her ne kadar henüz plak kadar talep görmese de, raflarda kalıcı olma yolunda ilerliyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık