AktüelKültürYaşam8 Mart Kadınlar Günü’nde Şair Kadınlardan İki Toplumlu Etkinlik

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 5, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği ile Kıbrıs Yazarlar Birliği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla iki toplumlu ortak bir etkinlik düzenliyor. Türkçe ve Rumca şiirlerin seslendirileceği, yerli edebiyatlarımızdan ve dünya edebiyatından şair ve yazar kadınların eserlerinden bölümlerle bir ‘edebiyat ağacı’nın oluşturulacağı etkinlikte Kadınlar Günü Bildirisi de okunacak.

Katılacak Şairler: Nafia Akdeniz, Feriha Altıok, Nena Filusi, Aleksandra Galanu, Senem Gökel, Burçak Midilli Güldoğuş, Emel Kaya, Mahi Dimitriadu Lindahl, Lili Mihailides, Faize Özdemirciler, Evrula Perikleus, Fatoş Avcısoyu Ruso, Aycan Saraçoğlu, Maria Siakalli, İrini Sidera, Tuğçe Tekhanlı, Neşe Yaşın, Marilena Zackeus.

“YineKadın” adıyla ve Virginia Wolf’un Kendine Ait Bir Oda eserine atfen “Kendine Ait Bir Ağaç” temasıyla düzenlenecek olan etkinlik, Başak Gorgoretti ve Alev Müezzinoğlu’nun sunacağı müzik dinletisiyle başlayacak. Etkilikte, feminist çalışmalarıyla öne çıkan Andrulla Vasiliu ve Doğuş Derya birer konuşma yapacaklar.

Etkinlik, 8 Mart Cuma günü, 19.00-21.00 saatleri arasında, Lefkoşa ara bölgede bulunan Fulbright Salonu’nda (Ledra Palas Oteli yanında) gerçekleştirilecek.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©