AktüelDünyaEkoloji8 AB ülkesinden bütçenin 4’te 1’ini iklim değişikliğine ayırma çağrısı

İndependent gazetesinin haberine göre 8 Avrupa ülkesi, Avrupa Birliği (AB) bütçesinin 4’te 1‘ini iklim değişikliğiyle mücadeleye ayırmayı teklif etti. Teklifi sunan ülkeler arasında, Belçika, Danimarka, Fransa, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, İspanya ve İsveç yer aldı. Söz konusu ülkeler ayrıca, “en geç 2050’de” AB’nin sera gazı emisyonunu net 0’a indirmesi gerektiğini söyledi. Yayımlanan ortak bildiride “İklim değişikliği insanlığın ve gezegenimizin geleceği için derin sonuçlar doğurabilecek küresel bir meydan okuma. Etkileri, örneğin geçtiğimiz yazki sıcak hava dalgaları ve orman yangınlarıyla, şimdiden...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 10, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İndependent gazetesinin haberine göre 8 Avrupa ülkesi, Avrupa Birliği (AB) bütçesinin 4’te 1‘ini iklim değişikliğiyle mücadeleye ayırmayı teklif etti.

Teklifi sunan ülkeler arasında, Belçika, Danimarka, Fransa, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, İspanya ve İsveç yer aldı.

Söz konusu ülkeler ayrıca, “en geç 2050’de” AB’nin sera gazı emisyonunu net 0’a indirmesi gerektiğini söyledi.

Yayımlanan ortak bildiride “İklim değişikliği insanlığın ve gezegenimizin geleceği için derin sonuçlar doğurabilecek küresel bir meydan okuma. Etkileri, örneğin geçtiğimiz yazki sıcak hava dalgaları ve orman yangınlarıyla, şimdiden tüm Avrupa’da hissediliyor” ifadeleri kullanıldı.

Bildiride ayrıca şu açıklamalara yer verildi:

“Hem özel hem de kamusal finans akışını iklim eylem planına doğru yönlendirmeliyiz. Halen görüşülmekte olan AB bütçesi, bu açıdan önemli bir araç olacaktır: Harcamaların en %25’i, iklim değişikliğiyle mücadeleyi amaçlayan projelere aktarılmalı.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık