AktüelGazedda'nın Gündemi7 günde bir test ile barikattan geçiş

Müzakereci Andreas Mavrogiannis ve Ersin Tatar’ın özel danışmanı Ergün Olgun, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar ile birlikte saat ikide barikatların açılması için bir telekonferans düzenleyecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 31, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Müzakereci Andreas Mavrogiannis ve Ersin Tatar’ın özel danışmanı Ergün Olgun, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar ile birlikte saat ikide barikatların açılması için bir telekonferans düzenleyecek.

Astra’ya konuşan diplomatik bir kaynak, telekonferansın olumlu bir şekilde sona ereceğini umduğunu dile getirerek, halen çözümü kolay olmayan çeşitli konuların gündemde olduğunu dile getirdi.

Verilen demeçte, Kıbrıslırum tarafının yaptığı baskının ardından Kıbrıslıtürk tarafının geri adım attığını ve PCR testi konusunda ısrar eden Kıbrıslıtürk tarafının hızlı testi de kabul ettiği ifade edildi.

Kaynak, Kıbrıs’ın kuzeyine geçebilmek için ön koşul olarak son 7 gün içinde hızlı test yapılmasının kabul edileceğini de ifade ederek, Kıbrıslıtürklerin tüm tartışmalara rağmen geçiş maksatlı aşı sertifikasını kabul etmediğini de sözlerine ekledi.

Haberde, Ersin Tatar ve Ersan Saner arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle barikatların açılmasında son sözün kimde olduğunun bilinmediğinin de altı çizildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık