koronavirus6 uçuşla toplam 840 yolcu Avrupa’ya taşınacak

Covid-19 salgını nedeniyle KKTC’de karantina altında tutulan Alman vatandaşlarının da aralarında bulunduğu Avrupalıların ülkelerine dönüşleri bu sabah başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 24, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Covid-19 salgını nedeniyle KKTC’de karantina altında tutulan Alman vatandaşlarının da aralarında bulunduğu  Avrupalıların ülkelerine dönüşleri bu sabah  başladı.

Sivil Havacılık Dairesi’nden alınan bilgiye göre, bugün ve yarın için planlanan 6 uçuşla toplam 840 yolcu Avrupa’ya taşınmış olacak.

Bu sabah saat 06:00’da 3’ü çocuk 104 Alman vatandaşını taşıyan uçak Almanya’nın Dresden şehrine inmek üzere Ercan Havaalanı’ndan  ayrıldı.

Gün içerisinde  4 uçak daha kalkacak ve bu uçaklarla 684 Alman ve İsveç vatandaşı yolcu taşınacak.

Yarın sabah  Ercan’dan ayrılacak uçakla ise 52 Fransız vatandaşı Antalya üzerinden Marsilya’ya  götürülecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık