TeknolojiYaşam6 saat ‘PUBG’ oynayan çocuk kalp krizinden öldü

Hindistan’ın Madya Pradeş eyaletinde 16 yaşındaki bir çocuk, “PlayerUnknown’s Battlegrounds” (PUBG) adlı oyunu 6 saat ara vermeden oynamasının ardından, kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti. Ailesinin verdiği bilgiye göre Furkan Kureyşi adlı çocuk, Neemuch kasabasındaki evinde öğle yemeğinden sonra cep telefonunda “PUBG” oynamaya başladı. Baba Harun Reşid Kureyşi, “Furkan öğle yemeğinden hemen sonra oyunu oynamaya başladı ve 6 saat devam etti. Çöküp kalmadan önce çok sinirlenmişti ve diğer oyunculara bağırıyordu” dedi. 28 Mayıs’ta yaşanan olayda...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 31, 2019
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Hindistan’ın Madya Pradeş eyaletinde 16 yaşındaki bir çocuk, “PlayerUnknown’s Battlegrounds” (PUBG) adlı oyunu 6 saat ara vermeden oynamasının ardından, kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti.

Ailesinin verdiği bilgiye göre Furkan Kureyşi adlı çocuk, Neemuch kasabasındaki evinde öğle yemeğinden sonra cep telefonunda “PUBG” oynamaya başladı.

Baba Harun Reşid Kureyşi, “Furkan öğle yemeğinden hemen sonra oyunu oynamaya başladı ve 6 saat devam etti. Çöküp kalmadan önce çok sinirlenmişti ve diğer oyunculara bağırıyordu” dedi.

28 Mayıs’ta yaşanan olayda Furkan’ın kız kardeşi Fiza Kureyşi de, “Kardeşim bazı arkadaşlarıyla ‘PUBG’ oynuyordu. Birden ‘Patlatın! Patlatın!’ diye bağırdı. Sonra kulaklıklarını ve cep telefonunu attı, ağlamaya başladı ve ‘Sizinle bir daha oynamayacağım. Sizin yüzünüzden kaybettim’ dedi” diye konuştu.

Furkan, evde çöküp kalmasından sonra hemen hastaneye götürüldü ancak hastaneye henüz varmadan hayatını kaybetti.

‘Adrenalin artışı kalp krizini tetiklemiş olabilir’

Furkan Kureyşi’yi muayene eden Kardiyolog Dr. Aşok Jain, “Hastaneye geldiğinde nabız yoktu. Elektrik şoku ve enjeksiyonlarla geri getirmeye çalıştık ama başaramadık. Oyunun heyecanı adrenalin seviyelerinde büyük bir artışa, bu da kalp krizine yol açmış olabilir. Çocuklara bu tür oyunlardan uzak durma çağrısı yapıyorum” dedi.

Furkan’ın ağabeyi de kardeşinin oyuna bağımlı olduğunu, sık sık günde 18 saat “PUBG” oynadığını anlattı. Kardeşinin ölümünden sonra da oyunu telefonundan sildiğini söyledi.

Hindistan’da daha önce 45 gün boyunca sürekli “PUBG” oynayan 20 yaşındaki bir genç de şiddetli boyun ağrıları çektiğini söylemesinin ardından hayatını kaybetmişti.

Maharashtra eyaletinde de iki genç, tren raylarının kenarında “PUBG” oynarken tren çarpması sonucu ölmüştü.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..