AktüelKıbrıs Sorunu5+1 çok yakında

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in çok yakın bir zamanda gayri resmi 5+BM konferansı için davet yapacağını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 19, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Birleşmiş Milletler’den yapılan açıklamada BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in çok yakın bir zamanda gayri resmi 5+BM konferansı için davet yapacağı duyuruldu.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, BM Genel Sekreteri’nin geçici Kıbrıs Özel Danışmanı Jane Holl Lute’un, görüşmelerini hatırlatarak “Genel Sekreter çok yakında Kıbrıs sorunuyla ilgili gayri resmi bir beş artı bir toplantı düzenlemeyi planlıyor” dedi.

Dujarric, toplantının amacının, taraflar arasında öngörülebilir bir gelecekte kalıcı yada sürdürülebilir bir çözüm için ortak bir zemin olup olmadığına bakılmak söyledi.

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, gayri resmi toplantının tarihinin çok yakın bir zamanda açıklanacağını ekledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık