AktüelMüzikYaşam50. yıla özel “Electric Ladyland” plağı geliyor

Kısa süren yaşamı boyunca çığır açan işlere imza atan rock ikonunun, 27 yaşında hayata veda etmeden iki yıl önce grubu The Experience ile çıkarttığı son albüm bu sonbaharda yeniden raflardaki yerini alacak. Orjinali 16 Ekim 1968’de Reprise Records etiketiyle piyasaya sürülen Electric Ladyland, Sony Music tarafından bir 50. paketi olarak 9 Kasım’da yayımlanıyor. Albümün orjinal analog kayıtlarından direkt olarak plağa aktarılan yeni basımın yanı sıra, stüdyo döneminde kullanılan demoları da kapsayacak olan paket, Hendrix’in kendi el yazısı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 17, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kısa süren yaşamı boyunca çığır açan işlere imza atan rock ikonunun, 27 yaşında hayata veda etmeden iki yıl önce grubu The Experience ile çıkarttığı son albüm bu sonbaharda yeniden raflardaki yerini alacak.

Orjinali 16 Ekim 1968’de Reprise Records etiketiyle piyasaya sürülen Electric Ladyland, Sony Music tarafından bir 50. paketi olarak 9 Kasım’da yayımlanıyor. Albümün orjinal analog kayıtlarından direkt olarak plağa aktarılan yeni basımın yanı sıra, stüdyo döneminde kullanılan demoları da kapsayacak olan paket, Hendrix’in kendi el yazısı ile kağıda döktüğü şiirler il özel notları da içeren 48 sayfalık bir kitap da barındırıyor.

Albümün yapım aşamasını konu alan 1997 tarihli “At Last… The Beginning: The Making of Electric Ladyland”i de kapsamına dahil eden box-set için ön sipariş dönemi başladı. Remiks ve remastering işlemleri Eddie Kramer ile Bernie Grundman tarafından yapılan setin kapak tasarımı ise şöyle:

Kaynak: Hafif Müzik

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık