AktüelMüzikYaşam50. yıl dönümünde Woodstock Festivali tekrar gerçekleştiriliyor

Campaign Live’dan verilen bilgiye göre, Woodstock Festivali 50. yıldönümünü kutlamak için 2019’da tekraranıyor. Aynı kaynağa göre, Festival, LiveNation ve Invent Acentesi ile ortaklaşa 1969 etkinliğinin tarihi mekanı olan Bethel Woods Sanat Merkezi’nde organize ediliyor. Planlanan tarih 16 ile 18 Ekim 2019 arasındadır. Festival Hakkında Söylenenler: “Woodstock 2019, çeşitli türlerde ve on yıllara yayılan ünlü sanatçıların canlı performanslarını sunacak. Katılımcıları TED tarzı sohbet ve sunumlar bekliyor olacak. “Canlı müzik için gösterilen tutku, yaratıcı ifade biçimleri ve...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 4, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Campaign Live’dan verilen bilgiye göre, Woodstock Festivali 50. yıldönümünü kutlamak için 2019’da tekraranıyor. Aynı kaynağa göre, Festival, LiveNation ve Invent Acentesi ile ortaklaşa 1969 etkinliğinin tarihi mekanı olan Bethel Woods Sanat Merkezi’nde organize ediliyor.

Planlanan tarih 16 ile 18 Ekim 2019 arasındadır.

Festival Hakkında Söylenenler:

“Woodstock 2019, çeşitli türlerde ve on yıllara yayılan ünlü sanatçıların canlı performanslarını sunacak. Katılımcıları TED tarzı sohbet ve sunumlar bekliyor olacak.

“Canlı müzik için gösterilen tutku, yaratıcı ifade biçimleri ve geleceğe yönelik olumlu vizyon gibi şeylere bakılarak seçilecek olan marka aktivasyonları da olacak. .”

Woodstock 1969

Woodstock, 15–18 Ağustos 1969 tarihleri arasında New York’un kuzeybatısında Catskill Dağları’ndaki bir süt çiftliğinde düzenlenen bir müzik festivali olmasına rağmen 400.000’den fazla katılımcıyı cezbediyordu.

“Bir Kova Sergisi: 3 Günlük Barış ve Müzik” olarak faturalanan Festival Max Yasgur’un New York’ta Woodstock’un 43 mil (70 km) güneybatısında, White Lake yakınlarındaki 600 dönümlük süt çiftliğinde gerçekleşti”. Ara ara yağışlı bu hafta sonu boyunca, açık havada 32 performans gerçekleştirdi. Bunun popüler müzik tarihinde merkezi bir an olduğu yaygın olarak kabul edilmekle beraber, karşı-kültür jenerasyonu  için kesin bir bağ olarak da kabul edilmektedir. Rolling Stone grubu bunu, Rock and Roll Tarihini Değiştiren 50 Andan biri olarak listeledi.

Woodstock 1999 (Sonuncu)

Woodstock ’99 22 – 25 Temmuz 1999 tarihleri ​​arasında gerçekleşen ve 1994 yılındakinden sonra ikinci en büyük ölçekli müzik festivali olmuştu ki bu Festivalde 1969 yılında Woodstock’un orijinal festivaline benzetilmeye çalışılmiştı. Önceki Woodstock şenlikleri gibi, bu da New York’ta gerçekleşti ama bu sefer festival original alanından 320 km kadar uzakta olan Roma’da yapıldı. Festivale yaklaşık 400.000 kişi katıldı.

Kablolu yayın yapan MTV konseri kapsamlı bir şekilde ele aldı; tüm haftasonu canlı olarak televizyonda gösterdi ve her izleme başına ücret ödeme şekilde sundu. Performanslardan alıntılar daha sonra kompakt disk ve DVD’lerde yayınlandı. 1999 Woodstock Festivali önceki iki festivalden farklı olarak medya tarafından şiddet, tecavüz ve yangınlarla bozulmuş olduğu gösterildi.

Gazeddakıbrıs için çeviren: Aycan Akcin

Kaynak: 

http://bestmusics.org/2018/10/17/woodstock-festival-will-happen-again-in-2019/?fbclid=IwAR3NhsL-wufa4VR-l63x9yKfuYpYSkQ9ofkVG4Z4lgSwrczCsz-awVUxwYc

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık