koronavirus5 Haziran’dan itibaren Britanya’dan Kıbrıs’a seferler başlıyor

Yurt dışında bulunan ve olağan ikametleri kktc olan, yani normal şartlarda Kıbrıs'ın kuzeyinde yaşayan vatandaşların ülkeye girişine yarından itibaren izin verilecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 31, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Yurt dışında bulunan ve olağan ikametleri kktc olan, yani normal şartlarda Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşayan vatandaşların ülkeye girişine yarından itibaren izin verilecek. Kıbrıs’a gelecek vatandaşlar karantinada kalacak, karantina masrafları devlet tarafından karşılanacak.

5 Haziran, 11 Haziran ve 17 Haziran’da Britanya’dan Kıbrıs’a charter sefer düzenlenecek.

kktc vatandaşı olmasalar dahi, çalışma izni, oturma izni, öğrenci izni vb. nedeniyle Kıbrıs’ta ikamet ve çalışma izni olanlar, 8 Haziran’dan itibaren ülkeye gelebilecek. Bu kişiler de 14 gün karantinada kalacak ancak karantina masraflarını kendileri ödeyecek.

Covid-19 dâhil, her ne sebeple olursa olsun, yurt dışında vefat eden kktc vatandaşlarının cenazelerinin ülkeye getirilip defnedilmesi de, yarından itibaren mümkün olacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft