AktüelGazedda'nın Gündemi5 bin 263 kişi oy kullanamayacak

Yarın gerçekleşecek erken genel seçimlerde, 5 bin 263 kişi istese dahi oy kullanamayacak.
Gazedda KıbrısOcak 22, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yarın gerçekleşecek erken genel seçimlerde, 5 bin 263 kişi istese dahi oy kullanamayacak.

Sağlık Bakanlığı, bugün açıkladığı günlük pozitif koronavirüs sayılarında, tedavisi devam eden toplam hasta sayısının bilgisini de verdi. Geçtiğimiz gün yapılan açıklamada, temaslı kişilerin oy kullanabileceği belirtilirken, pozitif olan yurttaşların oy kullanamayacağı söylenmişti. 

Buna göre, 5 bin 263 kişi yarın gerçekleşecek seçimde oy kullanamayacak. 

Bertan Zaroğlu toplam 9 bin 848 oyla meclise girmişti

2018 yılında gerçekleşen genel seçimlerde, en düşük oyu alarak meclise giren dönemin Yeniden Doğuş Partisi milletvekili Bertan Zaroğlu toplam 9 bin 848 oy alarak seçimi kazanmıştı. Zaroğlu, mühürden 7 bin 153 oy, karmadan 689 oy ve tercihlerden ise 2 bin 6 oy almıştı.

En düşük tercihi alarak meclise giren milletvekili ise Demokrat Parti adayı Koral Çağman olmuştu. Çağman, toplam 7 bin 811 mühür, 1373 karma ve 1893 tercih alarak toplam 11 bin 77 oyla meclise girmeye hak kazanmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık