AktüelEkonomi Politik47 yılda 17 okul, 82 cami

Öğrenciler kalabalık sınıflarda balık istifi gibi eğitime başlarken, Azınlık Hükümeti Vakıflar İdaresi’ne ‘cami bakımı ve hayır işleri’ adı altında milyonlar aktardı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 20, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Öğrenciler kalabalık sınıflarda balık istifi gibi eğitime başlarken,  Azınlık Hükümeti Vakıflar İdaresi’ne ‘cami bakımı ve hayır işleri’ adı altında milyonlar aktardı.

Özgür Gazete’den Pınar Barut’un haberine göre, Eğitim Bakanlığı aylardır yeni eğitim-öğretim yılı için gerekli hazırlıkları yapmadı, geçen hafta başlayan yüz yüze eğitim sonrası, yetersiz okul sayısı ve derslikler yüzünden öğrenciler burun buruna ders yapmaya başladı.

devlet kadrolarını şişirerek yandaş atamalarına devam eden hükümet Bakanlar Kurulu kararıyla, ‘cami bakımı ve hayır işleri’ için Vakıflar İdaresi’ne tam 7 milyon 850 bin TL bütçe verdi.

Öte yandan haberde, 1974’ten bu yana geçen 47 yıllık sürede Kıbrıs’ın kuzeyinde sadece 17 yeni okul yapıldığı da belirtilirken, 17 okula karşılık 82 caminin yapıldığı da belirtildi.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık