koronavirus459 test yapıldı: 3 yeni vaka

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Sağlık Bakanlığı'nda koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 17, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Sağlık Bakanlığı’nda koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulundu.

Pilli, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Bugün yapılan test sayısı: 459

Bugünkü vaka sayısı: 3

Toplam taburcu edilen vaka sayısı: 1

Bugün kaybedilen hasta sayısı: 0

Toplam test sayısı: 5555

Toplam vaka sayısı: 108

Toplam Taburcu Sayısı: 81

Tedavisi devam eden hasta sayısı: 23

Toplam kaybedilen hasta sayısı: 4

Yoğun bakımda yatan hasta sayısı: 0

Bugün saptanan 3 vaka üzerinde açıklama yapacağım. Bir tanesi, Sedat Simavi Ortaokulu’nda öğretmenlerden bir tanesi. Maske yapımında çalışan öğretmenlerimizden biridir. Tüm yakın temasların PCR’ları alındı. İlerleyen saatlerde test neticeleri çıkacak.

Bir çalışan hemşiremizde, ayakta tanıda çalışmış ve temaslıların bulunduğu otelde çalışan bir hemşiredir. Zaman zaman biz PCR testi yapmaktayız bu çalışanlarımıza. Hemşiremizin bir şikayeti yoktu. Yapılan test pozitif çıkmıştır. Tüm temasların PCR’ları alındı. Sonuçlar akşam çıkacak. Bu hemşire de karantinada tutulmaktadır.

Üçüncü vaka ise, Türkiye’den 5 Mart’ta yurda gelen bir kişidir. Bu kişi, 28 Mart’ta başka bir şikayetle Mağusa Hastanesi’ne yatmıştır. 4 Nisan’a kadar hastanede kalmış ve taburcu edilmiştir. Bu kişi kombay tamircisidir. Tüm tetkikler yapılmış, Mağusa temaslarında herhangi bir pozitif görülmemiştir. İskeleli iki vakaya bulaştırmıştır bu hastalığı. Biz bugün, tamircinin gittiği tüm temasları tespit edip, 25 kişinin PCR’ları alınmıştır. Bu 25 kişi de gözlem altındadır. Bu kişilerin ilerleyen saatlerde neticeler çıkacaktır. Çıkan sonuca göre bunların temaslıları da takibe alınacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık