AktüelGazedda'nın Gündemi45 yıllık bir yalan daha ortaya çıktı!

Kıbrıs’ın kuzeyinde 45 yıllık bir yalan daha ortaya çıktı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 16, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs’ın kuzeyinde 45 yıllık bir yalan daha ortaya çıktı. 20 Temmuz 1974’te hayatını kaybeden tarih öğretmeni ve 55. Bölük komutanı Ecvet Yusuf’un kalıntıları başka bir mezarda başka dört kişinin kalıntılarıyla birlikte bulundu.

Ecvet Yusuf’un bugüne kadar Tekke Bahçesi’ndeki başka bir mezarda olduğu biliniyordu.

Hatırlanacağı üzere Kayıplar Komitesi ve Cumhurbaşkanlığı’nın girişimiyle yeniden açılan Tekke Bahçesi’ndeki mezarlardan yıllardır Kaymaklı Şehitliği’nde anılan ve mezarının nerede olduğunun bilinmediği iddia edilen Hüseyin Ruso’nun da kalıntıları bulunmuştu.

Ecvet Yusuf’un kızı Nilgün Ecvet Orhon babasının başka bir mezarda bulunmasının ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 45 yıllık yalanın sorumlusu her kimse peşini bırakmayacağını ve hesap soracağını belirterek “henüz yüreğim kabarık… henüz midem bulanık, henüz beynim dağınık… kısaca darmadağınım, sağlıklı düşünemiyorum ama bunu yanlarına bırakacak değilim… bu 45 yıllık yalanı sorumlusu kim, kimlerse onlara ödeteceğim, yemin ediyorum yanlarına bırakmayacağım…” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık