koronavirus45 günde 104 vaka!

Kıbrıs'ın kuzeyinde 10 Mart'ta görülen ilk koronavirüs vakasının ardından, toplamda 108 vaka görülmüştü. Türkiye'ye kapıların açıldığı 1 Temmuz'dan itibaren 104 yeni vaka ile, Kıbrıs'ın kuzeyindeki toplam vaka sayısı 212'ye ulaştı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 17, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzeyinde 10 Mart’ta görülen ilk koronavirüs vakasının ardından, toplamda 108 vaka görülmüştü. Türkiye’ye kapıların açıldığı 1 Temmuz’dan itibaren 104 yeni vaka ile, Kıbrıs’ın kuzeyindeki toplam vaka sayısı 212’ye ulaştı.

Kıbrıs’ın kuzeyinde ilk koronavirüs vakasının görülmesinin üstünden 5 ay geçti. İlk vakanın görüldüğü 10 Mart’tan itibaren okullar kapatılmış, birçok işyeri işlerine son vermiş ve çok kısa bir süre sonra ise sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Kıbrıs’ın kuzeyinde salgının kontrol altına alınmasının ardından, kumarhane patronlarının taleplerine boyun eğen hükümet, 1 Temmuz itibariyle uçuşları yeniden başlattı.

Başlayan uçuşların ardından 47 gün içinde Kıbrıs’ın kuzeyinde toplam 104 vaka tespit edildi. Vakaların büyük bir çoğunluğu sınır kapılarında tespit edilirken, geçtiğimiz günlerde yerel bulaşmaların da olduğu açıklanmıştı. Hükümet, ilk dalga koronavirüs salgınında gördüğümüz 108 vakaya ulaşmamıza 4 vaka kalmışken, konuyla ilgili halen herhangi bir önlem almadı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık