AktüelGazedda'nın Gündemi44 yıl sonra, 51 yıl önce çekilen fotoğrafın hikayesi çözülüyor

1975'den beridir saklanan ve 1968 yılında Maraş'ta çekilmiş fotoğrafın sırrı çözülüyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 19, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

1975’den beridir saklanan ve 1968 yılında Maraş’ta çekilmiş fotoğrafın sırrı çözülüyor.

Gazeddakıbrıs editöryal kolektifinden Nuri Sılay’ın ailesi tarafından 1975 yılından beridir saklanan Kıbrıslı Rum bir aileye ait olan fotoğrafta yer alan kişilere ulaşıldı.

Nuri Sılay dün akşam fotoğrafları bir çağrıyla sosyal medyada paylaştı. Fotoğrafların sosyal medyada Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk onlarca kişi tarafından paylaşılmasıyla fotoğraflarda yer alan isimlere ulaşıldı.

Nuri Sılay’ın Türkçe ve Rumca yaptığı paylaşım şöyle:

“Η οικογένεια μου από το 1975 έχει φυλάξει αυτές τις φωτογραφίες. Επιτέλους έχω καταφέρει να βρω τις φωτογραφίες αυτές που θυμάμαι από παιδί. Δεν ξέρουμε ποιοι είναι. Ίσως να είναι οι ιδιοκτήτες του σπιτιού στο οποίο μένουμε εδώ και πολλά χρόνια στο Βαρώσι, ή και συγγενείς τους. Οι φωτογραφίες τραβήχτηκαν στις 29 Φεβρουαρίου 1968, στο Βαρώσι, από το Φότο Στυλιανού. 45 χρόνια μετά, ήρθε η ώρα οι φωτογραφίες αυτές, που τραβήχτηκαν πριν από 51 χρόνια, να επιστρέψουν στους ιδιοκτήτες τους. Όποιος γνωρίζει το ζευγάρι στη φωτογραφία ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Alttaki fotoğraflar 1975 yılından beridir ailemiz tarafından saklanıyordu. Çocukluğumdan hatırladığım bu fotoğrafları en sonunda yeniden buldum. Kim olduklarını bilmiyoruz. Belki de uzun yıllar Varoşa/Maraş’da yaşadığımız evin sahipleridir veya akrabalarıdır. Fotoğraflar Foto Stilianou tarafından 29 Şubat 1968’de Maraş’ta çekilmiş. 44 yıl sonra, 51 yıl önce çekilen bu fotoğrafların sahiplerine dönme zamanı geldi. Fotoğraflarda olan çifti tanıyanlar lütfen benimle iletişime geçsin.”

Fotoğraflarda kimlerin yer aldığı bulundu

Sosyal medyadaki yaygın paylaşımın ardından saatler içinde fotoğraftaki isimlere ulaşıldı. Fotoğrafta yer alan Solomis Kaulla ile eşi Kreula Kaulla ile Nuri Sılay en yakın zamanda görüşeceğini açıklayarak herkese teşekkür etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık