AktüelSanatİki Toplumlu Gençlere Yönelik Şiir Yarışması sonuçlandı

Kıbrıs Cumhuriyeti'nden Kıbrıs Yazarlar Birliği (ELK) ile Kıbrıs'ın kuzeyinden Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği’nin 2006 yılından bu yana “genç Kıbrıslı edebiyatçılara” yönelik olarak düzenlediği Şiir / Öykü Yarışmasında Fatih Yalıner ve Konstantisos Papageorgiu ödüle layık görüldü.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 13, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti’nden Kıbrıs Yazarlar Birliği (ELK) ile Kıbrıs’ın kuzeyinden Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği’nin 2006 yılından bu yana  “genç Kıbrıslı edebiyatçılara” yönelik olarak düzenlediği Şiir / Öykü  Yarışmasında Fatih Yalıner ve Konstantisos Papageorgiu ödüle layık görüldü.

Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği Başkanı Tamer Öncül tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, 40 yaşına kadar olan “genç Kıbrıslı edebiyatçılara” yönelik olarak 2019 yılında şiir dalında düzenlenen yarışma,  pandeminin de aralarında bulunduğu çeşitli sebeplerden dolayı  bu yıl geç sonlandırıldı.

17 Nisan 2019’da başlayan yarışma süreci yapılan değerlendirmeler ışığında neticelendirildi ve ödüle değer görülen iki şiir dosyasının çevirileri yapılıp; iki dilli ortak bir kitapta yayınlanmasına karar verildi.

Şiir dosyalarının çevirilerinin tamamlanarak yaz sonuna kadar kitabın basımı hedefleniyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık