koronavirus3 vaka daha tespit edildi

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, BRT’ye telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 15, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, BRT’ye telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu.

Pilli, bugün tespit edildiği açıklanan 10 vakadan 8’inin yurtdışından geldiğini, 2 vakanın ise, daha önce tespit edilen pozitif vakaların karantina otelinde bekletilen temaslıları olduğunu ifade etti.

Pilli, 10 vakanın ardından, yapılan testler sonucu 3 pozitif vakaya daha rastlandığını kaydetti.

Bakan Pilli, 3 vakadan 1’inin yerel vaka olduğunu da sözlerini ekledi.

Söz konusu şahsın virüsü nereden bulaştığının, temaslı takip ekiplerince araştırılmakta olduğunu belirterek, “muhtemelen yurtdışı temaslısı olduğunu düşünüyoruz. Ama bu net bir tanı değil. Ekipler araştırıyor” şeklinde konuştu.

Ülke sınırlarının yeniden dışa açıldığı 1 Temmuz’dan itibaren yerel bulaş olacağının herkes tarafından bilindiğini, bunun kaçınılmaz olduğunu söyleyen Pilli, “Sağlık, ekonomi ile birlikte yürütülmeli” ifadelerini kullandı.

Bazı durumlarda, virüsün kuluçka sürecinde olduğunu, bu nedenle yerel bulaşın olabileceğini belirten Pilli, bu noktada halkın maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması gerektiğini vurguladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık