AktüelEkoloji3 milyar insan sudan yoksun

Küresel su krizlerine ilişkin istatistikler göz korkutucu: Bugün 3 milyar insanın temel el yıkama imkanı yok.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 20, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Küresel su krizlerine ilişkin istatistikler göz korkutucu: Bugün 3 milyar insanın temel el yıkama imkanı yok. Bununla birlikte, dünyadaki su krizlerinin çözümleri düşündüğünüzden çok daha düşük maliyetli.

Yeni bir World Resources Institute yani Dünya Kaynakları Enstitüsü araştırması, 2030 yılına kadar toplumlarımız için su sağlamanın küresel Gayri Safi Yurt İçi Hasılanın %1’inden biraz fazlasına mal olabileceğini söylüyor. Ve ekonomik faydalar maliyetlerden daha ağır basıyor.

Su erişimi ve sağlığa uygun hale getirme çalışmaları yapılan her 1 dolarlık yatırım, ortalama 6.80 dolarlık getiri sağlıyor. Dünya Bankası, daha iyi su yönetimi politikalarının uygulanmaması durumunda, 2050 yılına kadar %2-10’luk bölgesel Gayri Safi Yurt İçi Hasılanın kayıplarına neden olabileceğine işaret ediyor. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık