Politika3. Kıbrıs-İsrail-Yunanistan Zirvesi Kudüs’te Yapılacak

Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, İsrail’de yapılacak Kıbrıs – İsrail -Yunanistan üçlü zirveye katılmak amacıyla çarşamba günü adadan ayrılıyor. Zirve, perşembe günü (8 Aralık tarihinde) Kudüs’te yapılacak ve buna  Anastasiad,s dâhil, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras katılacaklar. Toplantı, perşembe sabah saat 11’de başlayacak ancak üçlü zirveden önce ikili görüşmeler yapılacak; Anastasiades ile Netanyahu ve Netanyahu ile Tsipras arasında görüşme yapılacak. Zirvenin gündeminde, ikili ilişkiler,  enerji, çevre, turizm, araştırma ve yenilik,  teröre...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 7, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, İsrail’de yapılacak Kıbrıs – İsrail -Yunanistan üçlü zirveye katılmak amacıyla çarşamba günü adadan ayrılıyor.

Zirve, perşembe günü (8 Aralık tarihinde) Kudüs’te yapılacak ve buna  Anastasiad,s dâhil, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras katılacaklar.

Toplantı, perşembe sabah saat 11’de başlayacak ancak üçlü zirveden önce ikili görüşmeler yapılacak; Anastasiades ile Netanyahu ve Netanyahu ile Tsipras arasında görüşme yapılacak.

Zirvenin gündeminde, ikili ilişkiler,  enerji, çevre, turizm, araştırma ve yenilik,  teröre karşı mücadele ve Kıbrıs sorunundaki son gelişmeler olacak.

Dışişleri Bakanı Yoannis Kasoulides, Tarım, Kırsal Kalkınma ve Çevre Bakanı Nikos Kouyialis ve Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis ile diğer hükümet yetkilileri Anastasiades’e eşlik edecekler.

Üçlü zirve çerçevesinde enerji ve çevre konuları üzerine bakanlar arası bir toplantı yapılacak.

Anastasiadis ve beraberindeki heyet 9 Aralık’ta adaya dönecekler.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık