AktüelDünya3. Dünya Savaşı Twitter’de TT oldu

"3. Dünya Savaşı" ibaresi, bir ABD hava saldırısında İran'ın ikinci komutanının öldürülmesinden sonra trend olmaya başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 3, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

“3. Dünya Savaşı” ibaresi, bir ABD hava saldırısında İran’ın ikinci komutanının öldürülmesinden sonra trend olmaya başladı.

İranlı general Kasım Süleymani, Cumhurbaşkanı Donald Trump tarafından Bağdat Havaalanı’nda düzenlenen bir bombalı saldırıda öldürüldü.

İran Generali Kasım Süleymani’nin öldürülmesinin ardından Twitter karıştı. Twitter’de dünya genelinde “WWIII” (3. Dünya Savaşı) TT oldu.

İran Hükümeti, general Süleymani’nin öldürülmesinin ardından olayın öcünü alacaklarını bildirmişti.

Hava saldırısı hakkında tweet atanların çoğu, duruma ışık tutmak için eğlenceli paylaşımlar yaptı ve 3’üncü Dünya Savaşı’nın çıkabileceğinden bahsetmeye başladı.

‘3. Dünya Savaşı’ aramaları, bir gecede Irak’taki hava saldırısından sonraki birkaç saat içinde Google’da artış gösterdi.

Google Arama Trendleri, ‘İran’ı ABD’de en çok aranan ikinci terim olarak kaydetti ve konuyla ilgili 500 binden fazla arama yapıldı.

TT nedir?

Trending Topic (TT), popüler mikro blogging sitesi olan Twitter’da en çok kullanılan anahtar kelimeler ve hashtag’ler sonucunda oluşturulan listelerdir.

TT listesine bakan bir kullanıcı o anda Twitter’da kullanıcılar tarafından neye odaklanıldığını, hangi konuların daha popüler olduğunu kolayca anlayabilir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık