koronavirus260 işsiz, Covid-19 denetçisi olarak istihdam edilecek

Kıbrıs Cumhuriyeti Ticaret, Endüstri ve Enerji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre kayıtlı işsizler arasında seçilecek olan 260 kişiye haftada 40 saatlik çalışma üzerinden 1000 Euro maaş ödenecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Karantina tedbirlerini aşamalı olarak kaldırmaya başlayan Kıbrıs Cumhuriyeti, halkın Covid-19’la ilgili tedbirlere ve protokollere uyup uymadığını kontrol amacıyla 260 kayıtlı işsizi, 1000 Euro maaşla ‘covid deneticisi’ olarak işe alıyor.

Kıbrıs Cumhuriyeti Ticaret, Endüstri ve Enerji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre kayıtlı işsizler arasında seçilecek olan 260 kişiye haftada 40 saatlik çalışma üzerinden 1000 Euro maaş ödenecek. Bakanlık açıklamasında işe alınacak olanların 3 ay görev yapacağı duyurulurken, gerekli görüldüğü takdirde 3 aylık bir uzatmaya gidilebileceği de kaydedildi.

Açıklamada, karantina tedbirlerinin kaldırılmasının salgının bittiği anlamına gelmediği vurgulanırken, hükümetin bu bağlamda ortaya çıkabilecek ‘rehaveti’ önlemeye yönelik tedbirler düşündüğünü ve bu uygulamanın da bunlardan birisi olduğunu vurgulandı. Ayrıca bu uygulamanın pandemi sebebiyle ortaya çıkan işsizlikle mücadelede yeni bir açılım getirdiği de kaydedildi.

Seçilecek olan 260 kişinin her ilçeden ‘çekiliş’ usülü yapılacağının duyurulduğu açıklamada, başvuruların bugünden itibaren 2 Mart saat 23.59’a kadar ministry on meci.gov.cy adlı siteden ya da 22867123 numaralı telefondan yapılacağı belirtildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık