AktüelKıbrıs Sorunu26 Mayıs’ta geçiş noktalarında sorun yaşanmamalı

Unite Cyprus Now açıklama yaparak AP seçimlerinin olduğu gün, 26 Mayıs’ta geçiş noktalarında sıkıntı yaşanmaması gerektiğini kaydederek, “Avrupa Parlamentosu seçimlerinin yapılacağı 26 Mayıs Pazar günü, tüm geçiş noktalarında sergilenecek tavır, her iki toplum yöneticileri için önemli bir niyet göstergesi olacaktır” ifadelerine yer verdi. İşte açıklama: Avrupa Parlamentosu seçimlerinin yapılacağı 26 Mayıs Pazar günü, tüm geçiş noktalarında sergilenecek tavır, her iki toplum yöneticileri için önemli bir niyet göstergesi olacaktır. Taraflar, Kıbrıs’ta çözüme ve en temel demokratik...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 20, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Unite Cyprus Now açıklama yaparak AP seçimlerinin olduğu gün, 26 Mayıs’ta geçiş noktalarında sıkıntı yaşanmaması gerektiğini kaydederek, “Avrupa Parlamentosu seçimlerinin yapılacağı 26 Mayıs Pazar günü, tüm geçiş noktalarında sergilenecek tavır, her iki toplum yöneticileri için önemli bir niyet göstergesi olacaktır” ifadelerine yer verdi.

İşte açıklama:

Avrupa Parlamentosu seçimlerinin yapılacağı 26 Mayıs Pazar günü, tüm geçiş noktalarında sergilenecek tavır, her iki toplum yöneticileri için önemli bir niyet göstergesi olacaktır.

Taraflar, Kıbrıs’ta çözüme ve en temel demokratik haklara yönelik saygısını, geçiş noktalarında gerekli tedbirleri alarak göstermelidir.

Yeşil hattın iki tarafındaki geçiş noktalarında herhangi bir sıkışıklık yaşanmasının, geçişlerin yavaşlatılmasının, veya Kıbrıslı Türklerin ve Kıbrıs’ın kuzeyinde yaşayan diğer Avrupa Birliği yurttaşlarının oy verme işlemini olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir sorunun, AB yurttaşlarının seçme ve seçilme hakkına yönelik açık bir müdahale olacağını anımsatmak isteriz.

Tüm Avrupa’nın gözü önünde yaşanacak bu önemli seçim gününde, her iki toplum yöneticilerini geçiş noktalarında yurttaşlara çağdaş, süratli, medeni hizmet vermeye davet eder; Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği’ne de bu yönde gerekli hassasiyeti göstermesi çağrısını yaparız.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık