AktüelPolitika“26 Mayıs’ta AP seçimleri için sandığa gidin”

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, Kıbrıslı Türkleri 26 Mayıs’ta yapılacak Avrupa Parlamento seçimlerinde oy kullanmaya çağırdı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 23, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Şener Elcil, 26 Mayıs’taki Avrupa Parlamentosu milletvekilliği seçimleriyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “seçimlerde oy kullanan her Kıbrıslı Türk’ün, statükonun sonlanmasına, barışa ve toplumsal varlığın devamına katkı koyacağını” kaydetti.

Kıbrıslı Türklerin uluslararası hukuka girmesinin toplumsal kurtuluş anlamına geleceği görüşünü ifade eden Elcil, “Kıbrıs Türk toplumunun bu dönüşümü sağlaması kendi elindedir” dedi.

Askersiz, barış çerisinde ve uluslararası hukukun içerisinde yer almak için 26 Mayıs Pazar günü Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılıp oy vermenin şart olduğunu kaydeden Elcil, verilecek her oyun statükonun sonlanmasına ve toplumsal varlığın devamına katkı koyacağını ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..