koronavirus“25 Aralık’tan itibaren kapanma olabilir”

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda Levent Kutay’ın sunduğu Ülke Gündemi programına katılarak koronavirüs pandemisiyle alakalı açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 22, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda Levent Kutay’ın sunduğu 50+1 programına katılarak koronavirüs pandemisiyle alakalı açıklamalarda bulundu. Pilli açıklamasında 25 Aralık’tan itibaren kapanmanın söz konusu olduğunu belirterek, 24 Aralık’tan sonra konuyla ilgili karar verileceğini ifade etti.

Pilli, halkın sağlığının her zaman ön planda olduğunu ifade ederek, salgınla baş edemeyecek bir duruma gelmeyeceklerini, gerekmesi halinde 21 günlük kapanmanın da masada olduğunu kaydetti. Pilli, 25 Aralık’tan itibaren yeniden bir kapanmanın söz konusu olabileceğini de ifade ederek, 24 Aralık’a kadar gerçekleşecek olan sürede ortaya çıkacak vaka sayılarına göre “radikal tedbirler” alınabileceğini kaydetti.

Pilli, gerek duyulması halinde 21 günlük sokağa çıkma yasağıyla beraber vakaların tamamen sıfırlanabileceğini de sözlerine ekledi.

Pilli açıklamasında şunları kaydetti:

“Herkes üzerine düşeni yapsa zaten kapanmaya gerek kalmaz. Herkes bana tepki gösteriyor ama kimse önlemlere uymuyor. Sağlıkla ekonominin bir arada gitmesini istiyoruz ama sağlığı daha ön planda tutmak zorundayız. Yılbaşı dolayısıyla 6 bin kişinin yurtdışından geleceği söyleniyor ama biz kimseye 6 bin kişi ülkeye gelebilir diye söz vermedik.

Biz ülkedeki vakaların durumuna göre 24 Aralık’ta değerlendireceğimizi söyledik. Taramalarımız devam ediyor ama günden güne de vakalar artıyor. Önümüzdeki günlerde bu konu hakkında bir açıklama yapacağız. Şu anda kimseye söz vermedik. Herkese eşit davranmak zorundayız.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık