AktüelEkonomi Politik21 ay önce yaptığı işin parasını alamayan personeli nasıl çalıştıracaksınız?

Mağusa Türk Genel İş Sendikası Başkanı Doğan Özüşen, artık sözle verilen vaadlerin bir anlamı olmadığını ve grevi bitirmelerinin şartının yazılı taahhüt olduğunu söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 2, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa Türk Genel İş Sendikası Başkanı Doğan Özüşen, artık sözle verilen vaadlerin bir anlamı olmadığını ve grevi bitirmelerinin şartının yazılı taahhüt olduğunu söyledi.

Sendikaya bağlı Mağusa Belediyesi emekçileri, 21 aydır ödenmeyen mesaileri, aylardır ödenmeyen bayramlık ödenekleri ve düzensiz ödenen maaşları nedeniyle bugün büyük bir eylemle süresiz greve gitti.

Özgür Gazete‘ye konuşan sendika başkanı Özüşen, 2 ay önce de burada 3 saatlik bir uyarı grevi yaptıklarını hatırlattı ve 2 ay geçmesine rağmen hiçbir adım atımadığını belirtti.

Özüşen, “Malesef bugün aynı sebeplerden dolayı tekrar burada olmak zorunda kaldık ve bu sefer süresiz grev kararı aldık. İyi niyetimizi gösterebilmek için de Belediye Başkanı İsmail Arter‘e, haklarımızın hemen verilmesi durumunda grevi bitireceğimizi söyledik” dedi.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız ≥≥≥

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık