AktüelGazedda'nın Gündemi2021 Avrupa Vatandaş Ödülü 15 Ekim’de veriliyor

Avrupa Parlamentosu Kıbrıs Ofisi tarafından düzenlenen "2021 Avrupa Vatandaş̧ Ödülü" töreninde, bu yıl iki ödül yönetmen Panikos Chrysanthou ve şair Neşe Yaşın'a verilecek.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 12, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa Parlamentosu Kıbrıs Ofisi tarafından düzenlenen “2021 Avrupa Vatandaş̧ Ödülü” töreninde, bu yıl iki ödül yönetmen Panikos Chrysanthou ve şair Neşe Yaşın’a verilecek.

“Bizim Duvarımız” ve “Benim Vatanım” belgesellerinin yapımındaki işbirlikleriyle bu ödülü almaya hak kazandılar. Çok yönlü çalışmalarıyla Kıbrıslı Rumlar ve Kıbrıslı Türkler arasındaki bağa yatırım yaparken, iki toplum arasındaki yeniden birleşme sürecini birincil unsur olarak islemişlerdir.

Tören,15 Ekim 2021, Cuma günü saat 17:30’da, Lefkoşa’da Ledra Palas yanındaki Dayanışma Evi’nde (H4C) gerçekleştirilecektir.

Törene pandemi önlemleri nedeniyle sınırlı sayıda davetli katılacak. Bu tören aynı zamanda Avrupa Parlamentosu Kıbrıs Ofisi Facebook sayfasından (ep.cyprus) canlı olarak da yayınlayacaktır.

Törende iki Avrupa Parlamentosu Üyesi Niyazi Kızılyürek ve Yiorgos Yeorgiou da yer alacak.

Avrupa Vatandaş̧ Ödülü’nün Tarihçesi

Avrupa Vatandaş̧ Ödülü, 2008 yılından beri AB üyesi ülkelerin vatandaşları arasındaki karşılıklı anlayışın ve entegrasyonun ve AB içerisindeki işbirliğinin artmasını teşvik için üstün çaba sarf eden vatandaşlar, gruplar, dernekler veya kuruluşlara verilmektedir. Buna, Avrupa ruhunun güçlendirilmesine katkıda bulunan uzun vadeli kültürel işbirlikleri de dahildir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık