AktüelGazedda'nın Gündemi2019’daki kadın cinayetiyle ilgili 3 kişi tutuklandı

Ercan – Gaziköy Anayolu üzerinde 2019 yılının ocak ayında tarlada ölü olarak bulunan Vietnam uyruklu Dam Thi Hop’un öldürülmesi ile ilgili 3 kişi tutuklandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 13, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ercan – Gaziköy Anayolu üzerinde 2019 yılının ocak ayında tarlada ölü olarak bulunan Vietnam uyruklu Dam Thi Hop’un öldürülmesi ile ilgili 3 kişi tutuklandı.

Hop cinayetinin 3 zanlısı yaklaşık 3 yıl sonra tespit edilerek tutuklanırken, zanlılar şu sıralarda Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılıyor.

Ne olmuştu?

Dam Thi Hop’un cesedi 6 Ocak 2019’da Ercan- Gaziköy yolunda, poşet içerisinde, battaniyeye sarılı bir şekilde bulunmuştu. Cesedin kimliği 4 ay sonra tespit edilebilmiş, bugüne kadar da konuyla ilgili herhangi bir tutuklama yapılmamıştı.

Lefkoşa’da bir evde bakıcılık yapan Hop,  2017 yılı 15 Ekim tarihinde evden ayrılarak bir daha geri dönmemişti. Polis, 40 yaşındaki kadının kayıp olduğunu 8 Kasım 2017 tarihinde açıklamıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık