AktüelGazedda'nın Gündemi2019’da karşı şerit 12 kez ölüm getirdi

2019 yılında trafik çarpışmaları can almaya devam etti. 2019 yılında karşı şeride geçerek ölümle sonuçlanan trafik çarpışmaları 12 olarak belirlendi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 30, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

2019 yılında trafik çarpışmaları can almaya devam etti. 2019 yılında karşı şeride geçerek ölümle sonuçlanan trafik çarpışmaları 12 olarak belirlendi.

Hükümetlerin umursamazlığı sonucu 2019 yılında 12 kişi hayatını kaybetti. 2019 yılında trafiğe bağlı çarpışmalar sonucu toplam 30 kişi hayatını kaybederken, bunların 12’si aracın karşı şeride geçmesi sonucu gerçekleşti.

Polis raporlarına göre, hayatını kaybeden kişilerin kimisi direksiyon hakimiyetini kaybedip karşı şeride geçerek can verirken, kimisi de karşıdan gelen arabanın çarpması sonucu öldü.

Trafik çarpışmalarına “kaza” demek sorumluları aklar

Kıbrıs’ın kuzeyindeki gazetelerden Havadis Gazetesi hariç tamamı, trafikte gerçekleşen bu olaylara “kaza” nitelemesi yapmaktadır. “Kaza”, kelime anlamı itibariyle, önlenemeyen ve kaderi içinde barındıran bir kelimedir.

“Kaza” kelimesi ile ilgili kaynaklar, kelimeyi “yargılama, yargı, özellikle tanrısal yargı, kader, kısmet, ölüm, beklenmedik ölüm” olarak nitelemektedir.

Önlenebilir olaylara “kaza” demek, çarpık sistemi aklamasının yanısıra, sorumluluğu olan yetkililerin sorumluluğunu almamasına ve dolayısıyla sorumluluğu, hayatını kaybedenlere ya da kaybetmesine neden olanlara yükler.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık