KültürYaşam1984 Bahçe’de ‘Hoşgeldin Kış’ konseri

Lefkoşa’nın alternatif eğlence mekalarından biri olan 1984 Bar, 5 Kasım akşamı “Hoşgeldin Kış” konseriyle kış sezonuna merhaba diyecek. Konserde Türkiye’nin kaliteli ve alternatif gruplarından olan ve pek çok uluslara arası festivale katılmış olan Gevende grubu sahne alacak. Ayrıca Kıbrıs’tan Rumba Attack ve Multicultural Dance Party by Radio Pangea & Dj. Koulla p. Katsikoronou da sahne alarak çılgın bir parti verecek. Welcome Winter 🙂 [Garden Opening] Hoşgeldin Kış 🙂 [Bahçe Açılışı] Gevende (Turkey) Rumba Attack (Cyprus) After...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 31, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Lefkoşa’nın alternatif eğlence mekalarından biri olan 1984 Bar, 5 Kasım akşamı “Hoşgeldin Kış” konseriyle kış sezonuna merhaba diyecek.

Konserde Türkiye’nin kaliteli ve alternatif gruplarından olan ve pek çok uluslara arası festivale katılmış olan Gevende grubu sahne alacak. Ayrıca Kıbrıs’tan Rumba Attack ve Multicultural Dance Party by Radio Pangea & Dj. Koulla p. Katsikoronou da sahne alarak çılgın bir parti verecek.

Welcome Winter 🙂 [Garden Opening]
Hoşgeldin Kış 🙂 [Bahçe Açılışı]

Gevende (Turkey)
Rumba Attack (Cyprus)
After Party: Multicultural Dance Party by Radio Pangea & Dj. Koulla p. Katsikoronou

5th of November – 5 Kasım
21.00: Doors Opening
22:00: Rumba Attack
23.00: Gevende
After Party: Multicultural Dance Party by Radio Pangea &Dj Koulla p. Katsikoronou

Etkinlik linki için tıklayınız>>>

Gevende hakkında:

Gevende, 2000 yılında Eskişehir’de kurulan müzik grubu. Grup 2002 yılında Gevende adını kullanmaya başlamıştır. Gevende, kürtçede çalgıcı anlamına gelir. Grubun müzik türü Psychedelic folk ya da caz rock olarak tanımlanabilir. Grup 2005’te Roxy müzik günleri nde birinci oldu. İlk albümleri olan EV Baykuş Müzik aracılığı ile 2006 yılında piyasaya sürülmüştür. Grup aynı sene İran, Pakistan, Hindistan ve Nepal’e bır yolculuk yapmış ve çeşitli konserler vermiştir. Aynı sene, Londra Amsterdam ve Terschelling de festivallere katılmış, konserler vermiştir. 2008 yılında başladıkları Sound Painting projeleri içerisinde dünyaca ünlü Fransız grup Balbazar ile 25 kişilik kalabalık bir grup oluşturan Gevende, birçok yerde sahne almıştır. 2011 yılında gene Baykuş Müzik aracılığı ile piyasaya sürülen ikinci albümlerinin ismi Sen balık değilsin ki ‘dir. Bu albümde Gevende Norveçli gitarist Eivind Aarset ile çalışmıştır. Grubun Monochroma oyunu için hazırladıkları müzikler, soundtrack albümü olarak 3 Haziran 2014 tarihinde yayımlandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık