AktüelGazedda'nın Gündemi1966 doğumlu Saner, “Yaşasın Enosis” sözünü nerede duydu?

1966 yılında doğmuş bir kişinin bu sözü nasıl duyduğu ile ilgili soru işaretleri ise sürüyor...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 8, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Başbakan Ersan Saner, dün akşam BRT’de katıldığı “Basın Odası” programında Gazeteci Cenk Mutluyakalı’nın “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisi ile ilgili sorduğu soruya yanıt verirken, Kıbrıslırum askerlerin “Yaşasın Enosis” dediğine tanık olduğunu söyledi. 1966 yılında doğmuş bir kişinin bu sözü nasıl duyduğu ile ilgili soru işaretleri ise sürüyor…

Uyduruk bir Kıbrıs tarihi yapımı olan “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisi ile ilgili tartışmalar sürüyor. Dün akşam BRT’de Basın Odası programına konuk olan Atanmış Başbakan Ersan Saner, diziyle ilgili sorulan bir soruyu yanıtlarken, ilginç bir açıklamada da bulundu.

Gazeteci Cenk Mutluyakalı’nın tarih anlatımı ile ilgili hatalar olduğu yönündeki sorusu üzerine kaçamak bir yanıt veren Saner, dizinin daha birinci bölümünün yayınladığını belirterek, çocukluğundan anılarını aktardı ve Kıbrıslırum askerlerin “Yaşasın Enosis” dediğine tanık olduğunu söyledi.

Ersan Saner’in 1966 doğumlu olduğu göz önüne alındığı zaman 1974’teki Türk işgaline kadar yaşadığı 8 senelik süreçte “Yaşasın Enosis” sözünü nerede ve nasıl duyduğu; duyduysa da nasıl hatırladığı merak ediliyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık