Gazedda'nın Gündemikoronavirus188 gönüllü öğretmen ile orta eğitimde uzaktan eğitim başladı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Genel Orta Eğitim Dairesi, kovid-19 virüsü nedeniyle yüz yüze eğitime verilen aradan doğan açığın giderilmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 13, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Genel Orta Eğitim Dairesi, kovid-19 virüsü nedeniyle   yüz yüze eğitime verilen aradan doğan açığın giderilmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Açıklamada, yürütülen çalışmalar şu şekilde dile getirildi:

“Uzaktan eğitim çalışmaları

çerçevesinde kurulan 18 uzaktan eğitim komisyonlarında 22 bakanlık personeli ve 188 gönüllü öğretmen görev almakta. Uzaktan Eğitim portalı eğitim.mebnet.net adresinde ortaokulların her seviyesine (orta/akademik/kolej) 6 temel ders (Türkçe, Matematik, Fen & Teknoloji, İngilizce, Sosyal Bilgiler /TC İnk. & Atatürkçülük ve Kıbrıs Tarihi) yayınladı. Anadolu Lisesi/Kolejlerin 9, 10 ve 11. IGCSE/AS sınıflarının 4 temel dersleri (Mathematics, Physics, Chemistry ve Biology) verildi. Liselerin 6 temel dersi (Türk Dili & Edebiyatı, Matematik, Tarih, Fizik, Kimya, Biyoloji) EBA üzerinden yayınlandı. YKS sınavlarına katılacak öğrencilere yönelik çözümlü/anlatımlı tüm derslerden TYT/AYT deneme sınavı verildi. Felsefe grubu ve coğrafya dersleri hazırlandı. Yabancı Öğrencilere (başlangıç seviyesinde) Türkçe eğitimi yayınlandı. Özel Gereksinimli Öğrencilere yönelik ‘Evde Eğitim’ programları hazırlanmaya başlandı.Tüm bu dersler 2. dönem ders müfredat akışlarına göre haftalık olarak devam edecek”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık