AktüelMedya Odası144 yıllık The Washington Post’a ilk kadın genel yayın yönetmeni

The Washington Post'un genel yayın yönetmenliği koltuğuna oturacak Sally Buzbee'nin 1 Haziran'da görevine başlayacağı duyuruldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 12, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Amerika Birleşik Devletleri‘nin (ABD) başkenti Washington D.C‘nin en büyük ve en eski gazetesi olan The Washington Post gazetesinin genel yayın yönetmenliği koltuğuna ilk defa kadın bir isim oturacak.

Gazetenin ilk kadın genel yayın yönetmeni olacak olan Sally Buzbee, Washington Post’a katılmanın heyecan verici olduğunu ifade etti.

Buzbee, 2017 yılından beri ABD merkezli haber ajansı olan Associated Press‘in genel yayın yönetmenliği görevini yürütüyordu.

1 Haziran’da göreve başlıyor

Gazetenin CEO’su ve yayıncısı Fred Ryan, Sally Buzbee’nin 1 Haziran’da görevine başlayacağını duyurdu. Ryan, Buzbee’yle ilgili de şunları söyledi:

Olağanüstü başarılara sahip olan Buzbee, mutlak dürüstlüğü ve demokrasinin korunmasında gazeteciliğin oynadığı role adanmışlığıyla takdir topluyor.”

Daha önce de 170 yıllık geçmişe sahip olan Uluslararası haber ajansı Reuters‘ın genel yayın yönetmenliğine Alessandra Galloni‘nin getirildiği açıklanmıştı. Galloni, ajansın bu görevine getirilen ilk kadın olmuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık