koronavirus14 gün belirti göstermedi, işe döndükten sonra pozitif çıktı

14 günlük izolasyonun ardından Limasol Hastanesi personeli Covid-19 pozitif çıktı
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 3, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Limasol devlet hastanesindeki ikinci koronavirüs vakası da ortaya çıktı. Hastanede görevli bir personelin bugün yaptırdığı koronavirüs testi pozitif çıktı.

Cyprus Mail’in haberine göre, idari personelin üyesi, yaklaşık iki hafta önce virüsü olduğu tespit edilen Limasol ve Baf hastanelerinin İcra Direktörü ile temas ettikten sonra iki hafta boyunca kendini tecrit etmişti.

Vakanın 14 gün boyunca hiçbir belirti göstermedikten sonra Perşembe günü işe döndüğü ve daha sonrasında pozitif test ettiği de kaydedilen açıklamada, gerekli tüm önlemlerin hastanede alındığı ve vakayla temas eden idari personelin de karantinaya alındığı bildirildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık