AktüelGazedda'nın Gündemi13 yaşındaki kıza tecavüz iddiası

Kumyalı'da 16 yaşından küçük kız çocuğuna cinsel tecavüz, alıkoyma ve cinsel istismar suçlarını işlediği iddia edilen zanlı T.A. tutuklandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 17, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Kumyalı’da 16 yaşından küçük kız çocuğuna cinsel tecavüz, alıkoyma ve cinsel istismar suçlarını işlediği iddia edilen zanlı T.A. tutuklandı.

Kumyalı’da 16 yaşından küçük kız çocuğuna cinsel tecavüz, alıkoyma ve cinsel istismar suçlarını işlediği iddia edilen zanlı T.A. bugün İskele Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

MHA’nın haberine göre, Zanlı T.A. Nisan 2020 ile Eylül 2020 tarihleri arasında Kumyalı ile Mehmetçik köyleri arasındaki ovalık alanda, araç içerisinde Kumyalı köyünde, müşteki 13 yaşındaki İ.D.’yi birçok kez tecavüz etti.

İ.D’nin 16 yaşından küçük kız çocuğu olması sebebiyle, T.A’nın cinsel tecavüz, alıkoyma ve cinsel istismar suçlarını işlediği belirtildi. 16 Eylül tarihinde kızın şikayetçi olması üzerine zanlı aynı gün tutuklandı.

Zanlı polis tarafından göz altına alındı. Göz altında ifadesi alınan zanlı T.A’nın mesele ile ilgili olarak gönüllü ifade verip suçunu itiraf etti ve İskele Kaza Mahkemesine sevk edilerek bu sabah yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mesele ile ilgili olarak alınacak olan ifade ve emarelerin olduğu gibi zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadenin teyit ve tekzibi yapılacağından dolayı zanlının 3 gün daha poliste tutuklu kalması yönünde talep etti. Yargıç Tutku Cantaş zanlının poliste 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık